İLK-SER Bilişim Firewall Hizmeti

5651 Sayılı Kanun Gereğince İşletmelerde ve Kamu Kurumlarında İnternet Kayıtları Tutulması Zorunlu Hale Geldi Bu Nedenle İşletmenizde veya Kurumunuzda Herhangi Bir Kayıt İşlemi Yapmıyorsanız En Uygun Fiyatla En İyi Firewall Hizmeti Almak İçin Tarafınıza Teklif Gönderiyoruz Uzman Ekiplerimiz Sizin İçin En İyi Hizmeti Verebilmek Adına Çalışmalar Sürdürmektedir.
Firewall Hizmetlerinden Yararlanmadan Önce;

Firewall Nedir ?

Güvenlik duvarı veya ateş duvarı, güvenlik duvarı yazılımı, bir kural kümesi temelinde ağa gelen giden paket trafiğini kontrol eden donanım tabanlı ağ güvenliği sistemidir. Birçok farklı filtreleme özelliği ile bilgisayar ve ağın gelen ve giden paketler olmak üzere İnternet trafiğini kontrol altında tutar.

Firewall Ne İşe Yarar ?

İşletmenizde veya Kurumunuzdaki Ağ Güvenliğiniz Sağlar, Dışarıdan Gelecek Herhangi Bir Saldırıda Bilgilerinizi Güvence Altına Tutar Ayrıca Kendi Bünyenizdeki PC, Mobil Vb. Cihazların İnternet Ortamındaki Kayıtlarını Tutmaktadır Böylece Tüm Çalışanlarınızın İşlemleri Gözetim Altına Alınmaktadır.

Ayrıca İçerisindeki Yazılım Sayesinde Bünyenizdeki Tüm Cihazların İnternet Erişimine Engel Koyabilir veya Kısıtlama Yapabilirsiniz Örnek Olarak Çalışanlarınızın Girmesini İstemediğiniz Siteleri Engelleyebilir İnternet Erişimine Kısıt Koyabilirsiniz Ağ Trafiğini Denetleyebilir Hangi Cihazın Ne Kadar İnternet Harcaması Yaptığına Neler Yaptığına Erişim Sağlayabilirsiniz.

Firewall Çeşitleri ?

Firewal Hizmeti 2 Yapıdan Oluşur Bunlar;

  • Donanım
  • Yazılım

Donanım cihazları router ve benzeri cihaza entegre edilmiş ağ güvenlik cihazlarıdır. Paket filtreleme yöntemini kullanırlar ve iç ağınız ile dış ağ (internet) arasında bir köprü oluşturarak gelen ve giden ağ trafiğini analiz ederler.

Yazılım işletim sistemleri üzerinde çalışabilirler. Bu çeşit bir firewalllar herhangi bir bilgisayara yazılım olarak rahatça kurulabilir. Bilgisayara gelen verinin istenen veri olup olmadığını kontrol ederler ve çoğu zaman bilgisayardan çıkan verinin de kontrol edilebilmesi için ayarlanabilirler.